- Zkušenosti s magnetoterapií -

Denní stacionář Domeček


Denní stacionář Domeček

Poslání

Posláním Denního stacionáře Domeček v Moravské Třebové je umožnit lidem s mentálním postižením setkávat se s vrstevníky, nabízet jim individuální podporu a pomoc v upevňování stávajících a v získávání nových dovedností, které jim umožní vyšší míru samostatnosti a zapojení do běžného života.

Cílem služby je naučit uživatele takovým dovednostem, které potřebují k samostatnému životu v jejich přirozeném prostředí.

Jedná se zejména o dovednosti potřebné k:


vedení domácnosti
zvládání péče o svou osobu
navazování a udržování soc. vztahů
samostatnému vyřizování osobních záležitostí
smysluplnému využívání volného času

Denní stacionář Domeček je určen pro osoby s lehkým a středně těžkým mentálním popřípadě s kombinovaným postižením z Moravsko-Třebovského a Jevíčského regionu ve věku od 18 do 55 let.

Denní kapacita DS Domeček je 10 uživatelů.
Maximální kapacita DS Domeček je 15 uživatelů.Vyjádření k projektu Renaissance:

Dobrý den paní magistro,

chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za magnetoterapeutický přístroj Renaissance, který jsme díky vašemu projektu dostali v prosinci 2010.
Byl to pro nás a naše uživatele krásný vánoční dárek.
Magnetoterapii jsme začali používat hned od ledna, takže ji našim uživatelům nabízíme již devátý měsíc. Za tuto dobu jsme mohli pozorovat řadu pozitivních účinků této terapie. Přístroj používáme v našem zařízení denně a to zejména na uvolnění svalového napětí a na bolesti zad. Velkou radost máme i z toho, že uživatelka, která bývá několikrát ročně nemocná s dýchacími cestami, tento rok ještě neonemocněla. Zásluhu přikládáme právě používání magnetoterapie.
Magnetoterapie se u nás postupně stala oblíbenou terapií a to hlavně díky tomu, že přístroj je snadno přenosný a terapii tak můžeme aplikovat v průběhu ostatních činností.
Ještě jednou děkujeme.

Za pracovníky a uživatele denního stacionáře Domeček

Renáta Husáková (vedoucí DS)


- zpět na výběr všech příspěvků -


Magnetoterapeutické přístroje Renaissance používají: