- Zkušenosti s magnetoterapií -

Rodiny s postiženými dětmi


Matěj Václav Hejduk


Kvadruparetická forma DMO

Diagnóza: Syn se jmenuje Matěj Václav Hejduk, v květnu mu bude šest let a má diagnostikovanou kvadruparetickou formu Dětské mozkové obrny s větším postižením pravé strany těla. Jak k tomu došlo nikdo neví, narodil se v 28 týdnu těhotenství, měl 40cm a 1300gr (spadl až na 1100gr poporodní váhy). Nejdříve byl zdráv, ale pak si přestal dýchat a zazlobilo i srdíčko. 2 měsíce strávil v inkubátoru, zaintubovaný, pod kyslíkem, na přístrojích. Že má DMO jsem se dozvěděla kolem synova prvního roku věku.

foto 01 foto 02


Zkušenost s magnetoterapií:

Už od porodnice jsme chodili na rehabilitaci, ale intenzivnější cvičení jsme začali až prvním pobytem v léčebně v Boskovicích, kde jsme se seznámili více s Vojtovou metodou. Tady jsme také načerpali zkušenosti s magnetoterapií, jak ve formě "tunelu", tak i ve formě podložky... mimo podhlavníku z důvodu EPI nálezu v synově mozku (EPI bez záchvatů, bez medikace). S další magnetoterapií jsme se setkali při synových léčebných pobytech v Městských lázních Teplice a v rehabilitačním centru Adeli v Piešťanech.

V současné době je syn rok po operaci SDR (selektivní dorzální rizotomie - přerušení nervových vlaken v páteři), povolil mu spasmus končetin, takže se sám dokáže posadit na turka či natáhnout nohy za opory zad v sedu, stále leze po čtyřech, protože se sám nedokáže postavit a jít. Myslím, že tato magnetická terapie pomohla při synově rekonvalescenci po operaci a pomáhá při jeho rehabilitaci.

foto 03 foto 04


Typ přístroje: SIECCO a aplikátor CAVO

SIECCO  a aplikátor CAVO


- zpět na výběr všech příspěvků -


Magnetoterapeutické přístroje Renaissance používají: