- Zkušenosti s magnetoterapií -

Rodiny s postiženými dětmi


Ondřej Krátký, Brno


DMO forma kvadruspastické dystonie, s akcentací na dolních končetinách a výrazně postižené zádové svalstvo ve smyslu skoliosy.

Diagnóza: Syn Ondřej má nyní 20 roků a od narození je postižen DMO formou kvadruspastické dystonie, s akcentací na dolních končetinách a výrazně postižené zádové svalstvo ve smyslu skoliosy. Má tedy problémy s horními a dolními končetinami. Prakticky od předčasného narození, ještě v inkubátoru, začal s pravidelnou rehabilitací. Syna se postupně podařilo vertikalizovat, nicméně chodí o berlích pouze na krátké vzdálenosti, jinak se pohybuje na vozíku. Má za sebou 3 ortopedické operace. Zdravotní postižení syna provází také zvýšený svalový spazmus na dolních končetinách. V důsledku vadného držení těla se u syna rozvinula skolióza, takže trpí častějšími bolestmi zad. Má také oční vadu myopii - krátkozrakost. Nosí brýle na pravém oku - 5,5 dioptrie a na levém - 8,5 dioptrie. Intelekt má Ondřej v pásmu lehké mentální retardace. Od tří let navštěvoval MŠ v USP Kociánka, dále tamtéž základní školu i Praktickou školu dvouletou. Nyní je žákem dvouletého oboru Provoz domácnosti. Jeho oblíbené předměty jsou český jazyk, zdravověda a vaření. Mezi jeho zájmy patří hudba, cvičení jógy, příroda a plavání. Ondřej před 8 lety začal plavat s organizací KONTAKT BB a nyní se snaží plavat závodně za tělesně postižené plavce.

foto 01


Zkušenost s magnetoterapií:

S magnetoterapií má syn zkušenosti z rehabilitace po operacích i z lázní a vždy mu tato metoda napomohla k celkovému zlepšení stavu.

předání - foto 02


Typ přístroje: LETTINO aplikátor CAVO

LETTINO aplikátor CAVO


Zkušenost s magnetoterapií po 4 měsících užívání:

Vážená paní Resslerová,
zkušenosti s přístrojem jsou pozitívní a ceníme si na něm hlavně uvolňovacího efektu. Ondřejovi se po aplikaci dle jeho vyjádření lépe chodí, což je i vidět.

Shrnutí našich zkušeností:

Ondřej rád tuto metodu využívá, neboť se mu po magnetoterapii na podložce, jak říká, lépe chodí a cítí se uvolněnější. Což můžeme pozorovat i my jako rodiče. Jeho chůze je jistější a nevytáčí při ní špičku nohy tak dovnitř jak před magnetoterapii. I magnetoterapii s kruhovým aplikátorem si Ondřej pochvaluje, že cítí jak se mu prokrvuje hlava.
Protože jsme magnetoterapii vyzkoušeli i my rodiče. Můžeme potvrdit, že při aplikaci člověk cítí jak se uvolňují svaly na zádech a má i relaxační účinek.

Děkujeme, že Ondřejovi je umožněno využívat této pro něj velmi přínosné metody.

Krásné dny
Krátcí


aplikace magnetoterapie - foto 001

aplikace magnetoterapie - foto 002

aplikace magnetoterapie - foto 003

aplikace magnetoterapie - foto 004


Videa:

Ukázka z domácí aplikace magnetoterapie:
Vyjádření - zkušenost z domácího využití :
- zpět na výběr všech příspěvků -


Magnetoterapeutické přístroje Renaissance používají: