- Zkušenosti s magnetoterapií -

Dětské rehabilitační stacionáře


DĚTSKÉ CENTRUM 1990, Olomouc - Topolany

DĚTSKÉ CENTRUM 1990, Olomouc - Topolany


Dětské centrum 1990 je nestátní, nezisková organizace, vybudovaná v roce 1990 občanským sdružením rodičů a přátel dětí a mládeže s postižením. Zařízení je především určeno pro osoby s mentálními a kombinovanými vadami, bez ohledu na věk. Má nadregionální působnost s kapacitou 60 klientů.


Vyjádření k využití magnetoterapeutických přístrojů RENAISSANCE®

V našem stacionáři Dětského centra v Topolanech využíváme magnetoterapeutické přístroje především pro léčbu neurologických onemocnění, kde patří zejména dětská mozková obrna. Používáme je pro uvolnění spastických svalů, různých paretických nebo i plagických svalů, dále pro léčbu pohybového aparátu, například při bolesti zad, nebo různých kloubních potíží, ztuhlých svalů. Klienti našeho centra jsou s léčbou magnetoterapie velmi spokojeni, vnímají ji jako určitou formu relaxace a terapie zároveň.

Terapeutům tyto magnetoterapeutické přístroje umožňují věnovat se více klientům zároveň, což nám v podstatě šetří i čas.

Při aplikaci magnetoterapie využíváme velký a malý kruhový aplikátor, který má výhodu i v tom, že se mohou zapojit oba zároveň, dále využíváme plošný aplikátor, který se dá podkládat pod záda nebo pod pánev.

Bc. Veronika Janků
rehabilitační pracovník


- zpět na výběr všech příspěvků -


Magnetoterapeutické přístroje Renaissance používají: