- Zkušenosti s magnetoterapií -

Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí


JITRO - občanské sdružení rodičů a přátel postižených dětí, Olomouc

JITRO - občanské sdružení rodičů a přátel postižených dětí, Olomouc


Posláním o.s. Jitro je rozvoj individuality každého uživatele směrem k rozšiřování jeho osobních možností, které vedou k seberealizaci a začlenění do běžného způsobu života svých vrstevníků.

Denní stacionář

je ambulantní službou, kterou pravidelně navštěvují osoby se sníženou soběstačností. V průběhu dne je zde zabezpečována komplexní péče s ohledem na potřeby uživatelů a současně nabízí výchovné, aktivizační a sociálně terapeutické činnosti.Vyjádření k využití magnetoterapeutických přístrojů RENAISSANCE®

V našem občanském sdružení Jitro využíváme magnetoterapii značky Renaissance pro naše klienty s dětskou mozkovou obrnou, se skvadruspatickou formou i s diparetickou formou.

Využíváme je samozřejmě po konzultaci s lékařem a aplikujeme je v sérii buď po deseti, patnácti či dvaceti sezeních. Záleží to samozřejmě na věku, typu postižení a také, za jakým účelem chceme využít magnetoterapii. Nesmíme opomenout důležité kontraindikace a to například krvácivé stavy, horečné, infekční onemocnění nebo také nádorové onemocnění.

Protože známe dobře účinky magnetoterapie, zejména její analgetický účinek, tak ji využíváme zejména při bolestivých onemocněních, jako chronické bolesti kloubů nebo zad a také u gynekologických problémů u dívek. Protože známe dobře její regenerační a hojivý účinek, tak ji využíváme po operaci - pro zhojení a regeneraci tkáně, jizev, ale také kostí. Využíváme ji také pro antiedematozní účinek.

Klienti magnetoterapii zvládají dobře. Protože má sedativní účinek, tak je ta léčba spojena s takovou relaxací, uvolněním, klienti odcházejí spokojení.

Využíváme velký kruhový aplikátor pro velké klouby jako jsou kyčelní klouby, na oblast pánve a ramenní klouby, dále využíváme malý kruhový aplikátor pro periferní klouby a velkoplošný – pro oblast páteře.

Mgr. Tereza Vaščáková
zástupce vedoucí rehabilitace

foto 01

foto 02


- zpět na výběr všech příspěvků -Magnetoterapeutické přístroje Renaissance používají: