- Kladně vyřízené žádosti: Účastníci projektu Renaissance - rodiny s postiženými dětmi -


Matýsek Veselý

Datum podání žádosti: únor 2019

Dobrý den, jmenuji se Míša Veslá a jsem maminkou Matýska, kterému budou v dubnu čtyři roky. Matýsek je z dvojčátek, které se narodily po mém bezproblémovém těhotenství téměř v termínu. U Matýska došlo díky nedostatku kyslíku k poškození mozku a prvních 14 dní života strávil na intenzivní péči v nemocnici. Téměř od narození naznačoval neurolog riziko rozvoje dětské mozkové obrny (DMO), které se později potvrdilo. Matýsek má spazmy na všech čtyřek končetinách s převahou levé strany. Intenzivní rehabilitaci se věnujeme téměřod narození a vzhledem k tomu, že mám doma tři malé děti, snažím se o maximální začlenění rehabilitace do každodenního života, abych se mohla věnovat všem dětem. Od začátku jsme terapie přizpůsobili tak, abychom Matýska co nejméně zatěžovali. Proto jsme zvolili individuální péči, kdy v prvních letech jeho života docházela rehabilitační pracovnice k nám domů. Později jsem s ním začala cvičit především já sama a přidali jsme i další profesionální formy terapie - orofaciální terapii dle Castillo Maralese u paní, homeopatii, tradiční čínskou medicínu, kraniosakrální terapii a v loňském roce i jógu pro děti se speciálními potřebami a Feldenkraisovu metodu. Sama jsem absolvovala dva jógové kurzy a získala jsem licenci jako praktikant metody Yoga for the Special Child Brazilky Sonii Sumar. Jógu s Matýskem cvičím každý den a začleňuji i prvky ostatních terapií, abychom minimalizovali náročné dojíždění na maximálně 1-2x týdne. V současné době se Matýsek sám pohybuje po čtyřech a ve vysokém kleku, od dvou a půl let je bez plínek a říká si na záchod. Komunikuje ve větách, i když má horší výslovnost. Rád skládá puzzle, hraje pexeso a snaží se vyrovnat svým sourozencům. Zatím nechodí, ale věříme, že se mu to určitě povede a proto pravidelně pracujeme i ve stoje.
Magnetoterapeutický přístroj bychom využili jako doplněk terapií pro zlepšení prokrvení končetin, regeneraci uvolnění svalového napětí, které se mu v poslední době zvýraznilo, především na levé straně. I od terapeutůčasto slyším, že by se potřeboval více uvolnit a zrelaxovat.
Více o Matýskovi a jeho pokrocích najdete na jeho webových stránkách https://veselymatej.cz

Děkuji

Veselá


foto 01 foto 01

foto 03 foto 04

foto 05 foto 06

foto 07


Výsledek žádosti

Předání magnetoterapeutického přístroje Matýskovi Veselému s rodinou proběhlo v Brně v Café Práh ve Vaňkovce v červnu 2019.
Za Projekt Renaissance se předání účastnila Jana Boháčková a František Pudelka.


Fotografie z předání

foto 01

foto 02

foto 03

foto 04


- zpět na výběr vyřízených žádostí -


Magnetoterapeutické přístroje Renaissance používají: