- Fotky z akcí -


Herní konzole XBox 360 Kinect pro děti na Kociánce aneb zapojení do hry hráče s handicapem

Dne 1.12. 2011 proběhlo předání sponzorského daru - herní konzole XBox 360 Kinect - v dětském stacionáři na Kociánce.


Popis hry: K této konzoli není potřeba držet v ruce žádný ovladač, což bývá pro handicapované děti neřešitelný problém. U Kinectu je veškeré dění řízeno pohyby rukou, nohou prostě celého těla.

Naším cílem je zapojit do hry hráče s handicapem. Dítě s tělesným postižením bude motivováno hrou aby např. zvedlo obě ruce nad hlavu –podalo kočičce misku s mlékem. Povel z mozku bude jasný, končetiny budou nuceny spolupracovat – rehabilitovat. Pokud toto dítě už zvládne, přejde ke zdokonalení reality. Uchopí do rukou skutečnou misku a bude ji zvedat, tím se zdokonalí propojení z mozku do končetiny. Proces přejde z virtuálního na skutečný prožitek. Tím se cvičení upevní a doufáme že setrvá. U dětí s mentálním postižením je proces opačný. Cvičební povel jde z končetiny do mozku.


Cíl projektu: Rehabilitace dětí a dospělých formou propojení reality a virtuálního světa. Jedná se o zcela novou formu rehabilitace, pro pacienta velmi příjemnou.


Fotografie sponzorského daru:

foto


Předání sponzorského daru se účastnila Mgr. Zuzana Resslerová, vedoucí projektu Renaissance, Mgr. Zdeněk Vydržel, vedoucí denního stacionáře na Kociánce a sponzor pan Prof.JUDr. Jaroslav Fenyk.


Sponzor:

Prof. JUDr. Jaroslav Fenyk, Ph.D., DSc.

Prof. JUDr. Jaroslav Fenyk

Poděkování také patří Mgr. Kvasničkovi za zprostředkování kontaktu na sponzora.


Fotografie z předání daru:

foto01 foto02

foto03 foto04 foto05

foto06 foto07 foto08

foto09 foto10 foto11

foto12 foto13

foto14 foto15

foto16 foto17

foto18 foto19

foto20 foto21 foto22

foto23

foto24

foto25


- zpět na výběr všech akcí a beneficí -


Magnetoterapeutické přístroje Renaissance používají: